PLANLANAN PROJELER

Lapta Başpınar Mahallesi Park Projesi

Lapta Başpınar Mahallesi ve Kocatepe Mahallesine yeni park projesi hazırlandı. Taş duvar işleri ile park hudutları ve çevre düzenlemelerine başlanan projede, fitnes alanı, çocuk oyun parkı, dinlenme alanları ve yürüyüş yolları ile çeşitli bitki ekimleri ve peyzaj çalışmaları gerçekleştirilecek. Başpınar Mahallesinde eksikliği olan park projesinin kısa sürede tamamlanması amaçlanıyor.

Hayvan Barınağı Projesi

Belediyemiz sınırları dahilinde vatandaşların bakımını üstlenemediği ve sokağa terkettiği hayvanların koruma altına alınarak, yaşam ortamı sağlanması amaçlanmıştır. Aynı zamanda sokağa terkedilen hayvanlarda ortaya çıkan bazı hastalıkların çevreye yayılmasına engel olunarak, veteriner kontrolünde sağlıklı yaşam sürmeleri amaçlanmıştır.

Entegre Mezbahane Projesi

Girne’den Güzelyurt’a kadar olan bölgedeki tüm kasapların kesim için kullanacağı, insanların temiz ve sağlıklı kırmızı et tüketiminin sağlanması için planlanmış bir projedir. Tüm kesimler veteriner gözetiminde ve kayıt altında olacağından, hastalıklı hayvanların hangi mandradan geldiği kolaylıkla tespit edilecektir. Projeye göre bir ayda 1800 küçük baş ve 600 büyük baş hayvan kesimi yapılması planlanmaktadır. Soğuk odalar, ray sistemleri, soğutma sistemi araçları ile dağıtım gibi günümüz teknolojisine uygun modern sistemlerle planlanmıştır.

Belediye Tadilat ve İlave Projesi

Lapta Belediyesi Merkez Binası Tadilat Projesi kapsamında Belediye Binası hizmet birimleri için yeni bir düzenleme yapılması amaçlanıyor. Halka daha iyi hizmet verebilmek için, mevcut bina içinde yeni bir düzenlemeyi kapsayan projenin mimari projeleri hazırlanmış olup, ihtiyaç duyulan bütçenin hazırlanması ile hayata geçirilmesi amaçlanıyor.

Park ve Peyzaj Projeleri

Lapta Belediyesi olarak sınırlarımız dahilindeki 15 köyde ara vermeden peyzaj projelerini hayata geçirmek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bölge halkı için dinlenme ve spor alanları, çocukların güvenli bir şekilde oyun oynayabileceği park alanları oluşturmak için, birçok park projesi hazır.