Kültür İşleri Birimi

Lapta Belediyesi Kültür İşleri Birimi Belediye sınırlarımız dahilindeki tüm yerleşim yerlerindeki kültürel etkinliklerin düzenlenmesinde görev alan birimdir. Bölgemizin kültür, tarih, doğa ve tüm güzelliklerinin tanıtılması için, olmazsa olmaz festivallerin organize edilmesinde etkin olarak görev üstlenmektedir.
Festivaller ile çeşitli etkinlikler, spor aktiviteleri , dans gösterileri ve birçok konserlerle bölgeye ziyaretçi akını yaşanmaktadır. Burada amaç bölgenin en iyi şekilde tanıtılması ve bölge halkının yarar sağlaması ön planda tutulmaktadır.
Bölge halkının kaynaşması ve sosyalleşmesi adına bisiklet turları, darts turnuvası, satranç turnuvası, tavla turnuvası, doğa yürüyüşleri, eğlence ve oyun günleri, uçurtma şenliği, yüzme yarışları gibi daha birçok turnuva ve yarışmalar düzenlenmektedir.
Belediyeler reformu ile Belediyemize bağlanan 14 köyün sahip olduğu değerleri, özellik ve güzellikleri tanıtmak amacı ile, Lapta Belediyesi köy muhtarlıkları ile ortak çalışmalar sonucunda Lapta Turizm Festivali,  Tepebaşı Medoş Lalesi Festivali, Hisarköy Orkide Festivali, Akdeniz Ayrelli Festivali ve yaklaşık 38 yıl aradan sonra bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Koruçam St. George Festivalini gerçekleştirdi.
Bölgede gerçekleştirilen sergi, konser, açılış, eğlence günleri, indirim günleri gibi etkinliklerin düzenlenmesi ve organizasyonunda görev alan bölümdür.