GERÇEKLEŞTİRİLMİŞ PROJELER

Yeni Artezyen Kuyusu Kazımı

Yeni Artezyen kuyusu ile Lapta ve civar köylerin su sıkıntısı tamamen ortadan kaldırıldı. Yeni Artezyen kuyusu projesi ile ihtiyaç duyulan su  60ton/saat bulunmuştur. Böylece Lapta ve Karşıyaka’nın içme suyuna takviye yapılmış,  Karşıyaka içme suyu tesislerinden desteklenen civar köylerin su şebekesinde de su konusunda genel bir rahatlama sağlanmıştır

Yağmur Suyu Drenaj Projeleri

Altyapıya büyük önem veriyoruz. Yıllardan beridir süregelen yanlış yapılaşma sebebi ile köy merkezlerinde son bulan derelerin devamını sağlamak, yağmur sularını köy merkezlerinden güvenli bir şekilde uzaklaştırmak için yağmur suyu drenaj projeleri düzenlenmektedir. Özellikle Karşıyaka’da yıllardan beridir süregelen çarpık yapılaşma sebebi ile, derelerin yerleşim noktalarında son bulması ile kış aylarında bölge halkının su baskınlarına maruz kalmasına engel olmak amacı ile birçok noktada yağmur suyu drenaj projeleri hayata geçirilmiştir.

Tansiyon Şeker Ölçümleri

Düzenli şeker ve tansiyon ölçümleri; Lapta Belediyesi Sosyal Hizmet Birimi  4 hemşire, 3 kuaför ve 1 şoför ile şu anda 1100 üyeye hizmet veriyor. Belediyemizin  hizmet verdiği üyelerin, her ay düzenli olarak şeker ve tansiyon ölçümleri yapılırken, üyelerin ilaçlarının temin edilmesi ve düzenli olarak alındığının kontrol edilmesine önem veriliyor.

Sahil Yürüyüş Yolu Projesi 1.Etap

Lapta Sahil Yürüyüş Yolu Projesi ile Lapta sahille kucaklaştı
Lapta Oteller bölgesinden başlayıp Karşıyaka sınırına kadar uzanan 3 km uzunluğundaki Sahil Yürüyüş Yolu Projesinin I.Etabı olan 1562metrelik kısmı hayata geçirildi. Yer yer denizden yer yere karadan devam eden projenin tamamlanması ile, halkın denize ulaşımı, deniz kenarında spor, yürüyüş yapması ve dinlenme alanlarının oluşturulması amaçlanmıştır.  II.Etap çalışmalarının karada devam eden kısmında çalışmalar sürerken, deniz analizlerinin ardından deniz geçişlerine başlanacak.

Sahil Düzenlemeri

Belediye Plaj Düzenlemeleri ile halkımıza ücretsiz plajlar sunduk. Lapta’da 4 noktada düzenlenen plajlarla, halkımıza ücretsiz plajlar sunduk. Sahillerin özel amaçlarla halkın kullanımına kapatılmasının önüne geçmek için, Lapta Belediyesi olarak Lapta’da 4 noktada sahil düzenlemesi gerçekleştirerek, halka ücretsiz plajlar sunduk.

Sağlık Seminerleri

Çeşitli seminerler düzenliyoruz; Belediyemizin katkılarıyla, Diyabet Derneği ile işbirliği içerisinde Sağlıklı Beslenme ve Diyabetle Yaşam Seminerleri düzenlenmektedir. Bu seminerlere, bölgemizdeki diyabet hastaları katılmaktadır. Düzenlemiş olduğumuz bu seminerlere belediye olarak bir farkındalık yaratarak, diyabetle yaşanabileceğini üyelerimize aktararak, neler yapmaları gerektiğini konusunda bilgilendirmekteyiz.

Parke Projeleri

Ara sokaklar ve patikaları, doğal yapısına uygun olarak parke projeleri ile halkımızın hizmetine sunmaktayız. Belediyemize bağlanan birçok köyde, köy halkı köyün coğrafik yapısı sebebi ile evine ulaşım konusunda dahi zorluk yaşamaktaydı. Lapta Belediyesi olarak köy yapısına uygun, doğal yapıyı bozmadan, parke projeleri ile halkımıza yeni yollar oluşturduk.