Temizlik İşleri Birimi

Lapta Belediyesi Temizlik İşleri Birimi memur ve teknik personel olmak üzere toplam 72 personeli ile Lapta Belediyesi sınırları dahilindeki tüm köylere  hizmet vermektedir.Temizlik İşleri Birimi araç filosunda, 1 adet  tek dingil, 1 adet çift dingil, 2 adet tır, 1 adet yol süpürme aracı, 2 adet dozer, 1 adet çekirge,1 adet skip, 10 adet konteyner  ve 7 adet ekip aracı bulunmaktadır.

Temizlik İşleri Birimi, Lapta Belediyesi sınırları dahilindeki tüm köylerdeki sokaklarda rutin olarak temizlik işlerini sürdürmektedir. Tüm sokaklarda belirli aralıklarla ot temizlikleri gerçekleştirmektedir. Atık su kuyuları için vidanjör hizmeti vermektedir. Bölgemizin geniş bir sahile sahip olması sebebi ile yalnızca yaz aylarında değil, yılın oniki ayında temizlik ekipleri tarafından sahiller temizlenmektedir. Yol kenarlarındaki otlar, araç trafiğinin güvenliliği ve daha temiz ve düzenli kent sağlamak amacı ile düzenli olarak temizlenmektedir.

Günde ortalama 4 tır, 2 çift dingil moloz ve bahçe çöpü toplanmakta ve Güngör Çöplüğü’ne sevk edilmektedir. Bölge halkının kendi bahçesinde yapmış olduğu temizlik sonucunda çıkan bahçe çöpleri, Temizlik İşleri birimine önceden bildirilmek ve personelin belirleyeceği zamanda, personeli belirleyeceği yere bahçe çöplerinin çıkartılması şartı ile Belediyemiz tarafından alınmaktadır. Yol kenarlarına Belediyeye bilgi verilmeksizin çıkartılan bahçe çöpleri için çevre kirliliğine sebep olduğundan ceza yazılmaktadır.