Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/laptabel/public_html/wp-includes/Requests/Transport/cURL.php on line 164
Karşıyaka Takviye İçme Suyu Projesi (2) – Lapta Belediyesi

Karşıyaka Takviye İçme Suyu Projesi (2)

Lapta ile Karşıyaka’nın içme suyu şebekelerine takviye yapmak amacı ile gerçekleştirilecek proje çalışmaları tamamlandı.
Lapta Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl yapımını tamamladığı Lapta Artezyen Kuyusundan sağlanan saatte 60 ton su ile Lapta ve Karşıyaka İçme  Suyu Şebekesinin desteklenmesi amaçlanmaktadır. Yine geçtiğimiz yıl ilgili proje kapsamında Simena Tatil Köyü ile Balina Sosyal Tesisleri arasındaki anayol güzergahında, çap genişletme çalışması gerçekleştirilerek, Lapta Artezyen Kuyusundan gelecek olan su miktarına ve halk sağlığına uygun borularla değiştirilmişti. Projenin devamı olarak, Lapta Belediyesi tarafından projenin devamı olarak, Lapta Artezyen Kuyusuna elektrik hattı döşenmesi, 2 adet su deposu yapımı ve 4000 metrelik isale hattı çekimesi işleri gerçekleştirilecektir. Böylelikle Karşıyaka İçme Suyu Tesislerinden su alan köylerimize daha fazla su pompalama imzanı sağlanarak, genelde su konusunda bir rahatlama hedeflemekteyiz.
Bu kapsamda projeler tamamlanmış olup, gerekli bütçenin TC Yardım Heyeti ile Lapta Belediyesi ortaklığında hazırlanmış ve kısa bir zamanda ihaleye çıkılarak, proje hayata geçirilecektir.