Sosyal Hizmet Birimi

sekertansiyon web007Lapta Belediyesi Sosyal Hizmet Birimi 1100 üyeye hizmet vermekte olup, 4 hemşire, 3 kuaför ve 1 şoför olmak üzere 8 personelden oluşmaktadır. Birimin görevi, ayda bir kez düzenli olarak tansiyon ve şeker kontrolleri yaparak, yaşlıların ilaç düzenlemeleri, sağlık kontrolleri ve hastaneye sevk işlemlerini bire bir ilgilenerek gerçekleştirmektir. 65 yaş üzeri üyelere hizmet veren birim, yaşlılar haftasında çeşitli gezi ve eğlence etkinlikleri düzenleyerek, yaşlıların güzel bir hafta geçirmelerini sağlıyor. Lapta Belediyesi Sosyal Hizmet Birimi, belediye sınırları dahilindeki üyelere, ihtiyaç durumunda tekerlekli sandalye, havalı yataklar, koltuk deynekleri gibi tıbbi malzemeler tedarik edilmektedir. Ayrıca diyabet hastalarına yönelik seminerlerin bölgemizde gerçekleşmesi için çalışmalar yapan birim, belediye sınırları dahilindeki birçok köyde seminerler gerçekleştirdi. Diyabet hastalarına yönelik göz dibi taramaları için, Girne Dr. Akçiçek Hastanesi ile çalışmalar gerçekleştirilerek, yılda bir kez tüm diyabet hastaları için sağlık kontrolleri yapılmaktadır.
Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ile yapılan Ağız ve Diş Sağlığı sözleşmesi çerçevesinde, Lapta Belediyesi’ne bağlı tüm köylerdeki halkın ağız ve diş sağlığı kontolleri yapılmıştır.
Birime bağlı kuaförler de, ayda bir kez tüm üyelerin saç kesimi ve saç boyama işlerini gerçekleştirmektedir. 65 yaş ve üzeri halkımızın, Sosyal Hizmet Birimine üye olması için 0533 835 8348 numaralı telefona ulaşmaları yeterlidir.

Diyabet Semineri

Düzenli Şeker Tansiyon Ölçümleri

Ev Ev Ağız Diş Koltrolleri

Göz Dibi Taramaları

Kan Bağışı Kampanyaları

Okullara Diş Macunu Dağıtımları

Ramazan Paketi Dağıtımları

Saç Kesimi ve Saç Boyası

Yaşlılar Haftası Etkinlikleri

Yatak Yardımları

logo blackqr codeSizlere daha yakın olmak ve ihtiyaçlarınızı en kısa zamanda tamamlamak için web sayfamızdan yararlanabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz

Twitter

Twitter response: "Could not authenticate you."

Kampanya ve ek bilgiler için kullanılacak alan...