Hizmet Birimi

elektrik web002Hizmet Birimi memur ve teknik personel olmak üzere 21 personelden oluşmaktadır.  
Lapta Belediyesi sınırları dahilindeki tüm köylerin çöplerinin toplanarak Güngör Çöplüğü’ne ulaştırılması, birime bağlı 5 adet presli çöp kamyonu ile tüm köylerden toplanarak, 40 tonluk presli çöp kamyonu ile günde bir defa olmak üzere Güngör Çöplüğüne ulaştırılmaktadır.
Birimi, 1 adet liftli araç ile, elektrik tellerine zarar veren ağaçların budamalarını da gerçekleştirmektedir.
Belediyedeki ambarlarda malzeme giriş, çıkışları ve mal alımlarının kaydı tutulmaktadır.  Salhanede büyükbaş hayvan kesimleri, kasaplarda satılan etlerin kontrol edilmesi ve bu husustaki sağlık denetimlerinin yapılması bu bölümümüzün görevleri arasındadır.

Bunların yanında sinek, sivrisinek hamamböceği vb.haşereye karşı mücadele edilmesi de bu bölümün görev ve sorumlulukları arasındadır. Belediyemizin anlaşmalı olduğu Betatek İlaçlama Şti. ile haşareler ile kaynağında mücadele konusunda büyük yol katedilmiş olup, yapılan çalışmalar neticesinde önümüzdeki yıllarda sokaklarda gerçekleştirilen sinek ilaçlama işlemine gerek kalmadan, sinek ve haşarelerin önüne geçilebileceği düşünülmektedir.

Elektrik Direklerin Zarar Veren Dalların Budanması

Çöp Toplama Hizmetleri

Hayvancılara Yönelik Seminer

Kümes ve Mandıralarda Düzenli İlaçlama

logo blackqr codeSizlere daha yakın olmak ve ihtiyaçlarınızı en kısa zamanda tamamlamak için web sayfamızdan yararlanabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz

Twitter

Twitter response: "Could not authenticate you."

Kampanya ve ek bilgiler için kullanılacak alan...